تبلیغات
می خواهید بدانید ؟؟؟ - PDF
 
می خواهید بدانید ؟؟؟
 
 

آموزش تبدیل فایلهای PDF به WORD قابل ویرایش


شاید شما هم مثل من، بارها اقدام به اصلاح، تغییر یا برش قسمتی از فایل های PDF کرده اید. خب برای متن های انگلیسی این امکان شدنی است. شما می توانید با نرم افزارهای متعددی که در این زمینه موجود است، فایل خود را از فرمت پی دی اف به متن تبدیل کرده و تغییرات لازم را در متن انجام داده، قسمتی از متن را حذف کرده و یا متنی یا تصویری به آن افزوده و با فرمت و فونت مناسب چاپ کنید.
اما فایل های پی دی اف فارسی چطور؟ شاید شما هم بارها با نرم افزارهای مختلف، اقدام به تبدیل فایل پی دی اف ( فارسی ) به متن کرده اید و مثل من ناموفق بوده اید و بعد از انجام این کار، با یک سری اشکال عجیب و غریب مواجه شده اید؛اما چاره کار چیست؟ در حقیقت سوالی که این مقاله درصدد است به آن پاسخ گوید این است که اگر بخواهیم یک فایل پی دی اف فارسی را به متن تبدیل کنیم و یا عکس هایی از فایل پی دی اف استخراج کنیم، چه باید کرد؟
پاسخ سوال این است که ما Adobe Reader9 ( یا ورژن های بالاتر) را پیشنهاد می کنیم!
Adobe Acrobat نام محصول با سابقه و بسیار مطرح کمپانی Adobe و سازنده فرمت بسیار رایج کتب الکترونیک، یعنی PDF است که سال هاست با عرضه نسخه های متعدد از این نرم افزار مطرح خود، کاربران را در خواندن و گسترش فرمت بسیار توانای PDF یاری می کند.
لازم به ذکر است، فرمت PDF مخفف Portable Document Format است. به معنای فرمت سند قابل انتقال. بدین معنی که شما یک فایل را با این فرمت ذخیره می کنید و آن را میان هزاران نفر به اشتراک می گذارید و مطمئن خواهید بود که سند شما در هر کامپیوتری، حتی در آن سوی دنیا، بدون مشکل و احیانا کوچکترین تغییری، با صحت و درستی به نمایش در خواهد آمد.
توضیح: در مواقعی ممکن است، شما یک سند فارسی را از طریق Email به کامپیوتری در کشوری دور دست ارسال کنید که اساسا در آن کامپیوتر، از فونت فارسی و یا سیستم عامل سازگار با زبان فارسی، خبری نباشد. در این وضعیت البته ممکن است، علیرغم اینکه شما سند خود را به PDF تبدیل نموده اید، باز با این حال مشکلاتی در سند دیده شود و یا فرضا خطوطی قابل خواندن نباشند. در این حالت چاره کار این است که یا فونت ( فونت های ) بکار رفته در سند را همراه سند ارسال کنید ( یعنی آنها را Attach کنید که در این حال دریافت کننده سند شما، قبلاً باید اقدام به نصب این فونت ها نموده و بعد سند را بارگذاری کند)، یا اینکه با روشی بهتر و عاقلانه تر، فونت های مورد استفاده در سند خود را به صورت Embed به سند محلق نمایید. دراین روش فونت ها در ساختار سند ذخیره شده و با اینکه در این روش حجم سند کمی بالا می رود، اما در عوض دیگر کوچکترین مشکلی در زمینه ارائه نمایش صحیح و درست سند ، باقی نمی ماند
پس از توضیح فوق، لازم به ذکر است که امروزه اکثر کتاب های الکترونیکی، با این فرمت عرضه می شوند. زیرا فایل های PDF دقیقا همانگونه چاپ می شوند که شما آن را در مانیتور می بینید. با همان صفحه بندی، فونت و عکس های موجود. آن هم بدون اینکه وابسته به محیطی باشند که در آن ساخته شده اند. علاوه براین، امنیت در این فایل ها، نسبت به سایر فرمت های موجود بسیار بالاتر است و حتی امکان رمز گذاری روی فایل جهت امنیت بیشتر نیز ممکن است. در این حالت کاربر برای باز کردن و ویرایش این فایل ها، نیاز به رمز عبور خواهد داشت.
می بایست به این توضیح اضافه شود که Adobe Acrobat دارای دو ویرایش Acrobat Reader و Acrobat Writer است که ویرایش Reader در تمامی نسخه ها رایگان بوده و در اصل صرفاً ابزاری برای خواندن فایل های پی دی اف در سیستم عامل های گوناگون است.
ضمن اینکه نسخه Writer نرم افزار که در چند نسخه اخیر ارائه شده شرکت Adobe در یک پکیج قدرتمند همراه با نرم افزارReader قرار گرفته است، با نام Adobe Acrobat Professional شهره شده است که مجموعه ای قدرتمند و کامل از تمامی ابزارهای مورد نیاز برای نمایش هرچه بهتر و خلق فایل ها و کتب الکترونیک هرچه قدرتمند و تواناتر بر اساس فرمت PDF است.
تبدیل فایل های پی دی اف به متن ( PDF to Word )
پس از نصب نرم افزار مذکور، فایل پی دی اف خود را باز کنید. ابتدا در صفحه سند، راست کلیک کرده و Select Tool را انتخاب کنید. حال شما می توانید متن یا عکس مورد نظر خود را انتخاب کنید( پس از انتخاب،متن یا عکس شما آبی رنگ می شود). سپس بر روی متن یا عکس انتخابی کلیک راست کرده و گزینه کپی را انتخاب کنید(کلید ترکیبی Ctrl+c ). اکنون شما می توانید برای انتخاب کل متن، از کلید ترکیبی ( Ctrl+A ) استفاده کنید.
حال لازم است بنا به عادت یا سلیقه خود، وارد یک برنامه ویرایش متن یا تصویر( Microsoft Office Word,Paint,Photoshopو… ) شده و Ctrl+v را بزنید. بدین ترتیب شما می توانید به راحتی بر روی متن و یا تصویر خود، تغییرات لازم را انجام دهید.

شاید شما هم مثل من، بارها اقدام به اصلاح، تغییر یا برش قسمتی از فایل های PDF کرده اید. خب برای متن های انگلیسی این امکان شدنی است. شما می توانید با نرم افزارهای متعددی که در این زمینه موجود است، فایل خود را از فرمت پی دی اف به متن تبدیل کرده و تغییرات لازم را در متن انجام داده، قسمتی از متن را حذف کرده و یا متنی یا تصویری به آن افزوده و با فرمت و فونت مناسب چاپ کنید.اما فایل های پی دی اف فارسی چطور؟ شاید شما هم بارها با نرم افزارهای مختلف، اقدام به تبدیل فایل پی دی اف ( فارسی ) به متن کرده اید و مثل من ناموفق بوده اید و بعد از انجام این کار، با یک سری اشکال عجیب و غریب مواجه شده اید؛اما چاره کار چیست؟ در حقیقت سوالی که این مقاله درصدد است به آن پاسخ گوید این است که اگر بخواهیم یک فایل پی دی اف فارسی را به متن تبدیل کنیم و یا عکس هایی از فایل پی دی اف استخراج کنیم، چه باید کرد؟

پاسخ سوال این است که ما Adobe Reader9 ( یا ورژن های بالاتر) را پیشنهاد می کنیم!Adobe Acrobat نام محصول با سابقه و بسیار مطرح کمپانی Adobe و سازنده فرمت بسیار رایج کتب الکترونیک، یعنی PDF است که سال هاست با عرضه نسخه های متعدد از این نرم افزار مطرح خود، کاربران را در خواندن و گسترش فرمت بسیار توانای PDF یاری می کند.لازم به ذکر است، فرمت PDF مخفف Portable Document Format است. به معنای فرمت سند قابل انتقال. بدین معنی که شما یک فایل را با این فرمت ذخیره می کنید و آن را میان هزاران نفر به اشتراک می گذارید و مطمئن خواهید بود که سند شما در هر کامپیوتری، حتی در آن سوی دنیا، بدون مشکل و احیانا کوچکترین تغییری، با صحت و درستی به نمایش در خواهد آمد.توضیح: در مواقعی ممکن است، شما یک سند فارسی را از طریق Email به کامپیوتری در کشوری دور دست ارسال کنید که اساسا در آن کامپیوتر، از فونت فارسی و یا سیستم عامل سازگار با زبان فارسی، خبری نباشد. در این وضعیت البته ممکن است، علیرغم اینکه شما سند خود را به PDF تبدیل نموده اید، باز با این حال مشکلاتی در سند دیده شود و یا فرضا خطوطی قابل خواندن نباشند. در این حالت چاره کار این است که یا فونت ( فونت های ) بکار رفته در سند را همراه سند ارسال کنید ( یعنی آنها را Attach کنید که در این حال دریافت کننده سند شما، قبلاً باید اقدام به نصب این فونت ها نموده و بعد سند را بارگذاری کند)، یا اینکه با روشی بهتر و عاقلانه تر، فونت های مورد استفاده در سند خود را به صورت Embed به سند محلق نمایید. دراین روش فونت ها در ساختار سند ذخیره شده و با اینکه در این روش حجم سند کمی بالا می رود، اما در عوض دیگر کوچکترین مشکلی در زمینه ارائه نمایش صحیح و درست سند ، باقی نمی ماند.پس از توضیح فوق، لازم به ذکر است که امروزه اکثر کتاب های الکترونیکی، با این فرمت عرضه می شوند. زیرا فایل های PDF دقیقا همانگونه چاپ می شوند که شما آن را در مانیتور می بینید. با همان صفحه بندی، فونت و عکس های موجود. آن هم بدون اینکه وابسته به محیطی باشند که در آن ساخته شده اند. علاوه براین، امنیت در این فایل ها، نسبت به سایر فرمت های موجود بسیار بالاتر است و حتی امکان رمز گذاری روی فایل جهت امنیت بیشتر نیز ممکن است. در این حالت کاربر برای باز کردن و ویرایش این فایل ها، نیاز به رمز عبور خواهد داشت. می بایست به این توضیح اضافه شود که Adobe Acrobat دارای دو ویرایش Acrobat Reader و Acrobat Writer است که ویرایش Reader در تمامی نسخه ها رایگان بوده و در اصل صرفاً ابزاری برای خواندن فایل های پی دی اف در سیستم عامل های گوناگون است.ضمن اینکه نسخه Writer نرم افزار که در چند نسخه اخیر ارائه شده شرکت Adobe در یک پکیج قدرتمند همراه با نرم افزارReader قرار گرفته است، با نام Adobe Acrobat Professional شهره شده است که مجموعه ای قدرتمند و کامل از تمامی ابزارهای مورد نیاز برای نمایش هرچه بهتر و خلق فایل ها و کتب الکترونیک هرچه قدرتمند و تواناتر بر اساس فرمت PDF است.
تبدیل فایل های پی دی اف به متن ( PDF to Word )پس از نصب نرم افزار مذکور، فایل پی دی اف خود را باز کنید. ابتدا در صفحه سند، راست کلیک کرده و Select Tool را انتخاب کنید. حال شما می توانید متن یا عکس مورد نظر خود را انتخاب کنید( پس از انتخاب،متن یا عکس شما آبی رنگ می شود). سپس بر روی متن یا عکس انتخابی کلیک راست کرده و گزینه کپی را انتخاب کنید(کلید ترکیبی Ctrl+c ). اکنون شما می توانید برای انتخاب کل متن، از کلید ترکیبی ( Ctrl+A ) استفاده کنید. حال لازم است بنا به عادت یا سلیقه خود، وارد یک برنامه ویرایش متن یا تصویر( Microsoft Office Word,Paint,Photoshopو… ) شده و Ctrl+v را بزنید. بدین ترتیب شما می توانید به راحتی بر روی متن و یا تصویر خود، تغییرات لازم را انجام دهید.

نوع مطلب : کامپیوتر، 
برچسب ها : PDF، PDF چیست؟، فایل های PDF، آموزش تبدیل فایلها به PDF، چگونگی تبدیل فایلها به PDF، فایل PDF چیست؟،

ارسال شده در تاریخ : شنبه 17 اردیبهشت 1390 :: توسط : vahid
درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ: vahid
منوی اصلی
موضوعات
آرشیو مطالب
مطالب اخیر
نویسندگان
پیوندها
نظرسنجی
اگر مطالب به درد شما می خورد نظر بدهید.برچسبها
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
جستجو