تبلیغات
می خواهید بدانید ؟؟؟ - فیزیک کوانتوم
 
می خواهید بدانید ؟؟؟
 
 

پیوند فیزیک کوانتومی و نسبیت عام!!!!

مدتهاست که مسئله ای ذهن مرا به خود مشغول ساخته است.
به راستی چگونه میتوان میان فیزیک کوانتومی و نسبیت عام اینشتین رابطه برقرار کرد؟؟؟
این همه سوالی بود که اینشتین را تا آخر عمرش آزار داد.اما او هرگز نتوانست جوابی برای سوال خود پیدا کند.نه تنها او بلکه تمام دانشمندان بعد از اون نیز موفق به این کار نشده اند.
اما چیزی که مسلم است این است که حقیقت تنها یک چیز است و فیزیک کوانتومی،الکترو مغناطیس و نسبیت عام حالتهای خاصی از این حقیقت هستند.
بی تردید میتوان راه حلی برای این مشکل پیدا کرد.
از دوستان می خواهم در مورد این موضوع با بحث کنند.راه حل ارائه دهند.دلیل بیاورند.فکر کنندو....
اما خود من در این مورد میتوانم چند سوال مهم مطرح کنم که فکر میکنم اگر به این سوالها بتوانیم پاسخ دهیم شاید بتوانیم به حل این مسئله نزدیک شویم.
سوال::اگر ما آنقدر بزرگ شویم که منظومه شمسی در برابر ما مانند یک اتم به نظر برسد،آنوقت ما حرکت سیارات حول خورشید را اینقدر آرام خواهیم دید؟ اصلا میتوانیم مکان دقیق یکی از سیارات را اندازه بگیریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جواب به این سوال ساده است
یقینا ما نمی توانیم مکان دقیق سیارات را محاسبه کنیم چرا که حرکت سیارات حول خورشید بسیار سریع به نظر خواهد رسیدو مانند حرکت الکترون های حول هسته خواهد بود

ممکن است کسی به این پاسخ ایراد بگیرد.من در پاسخ به او خواهم گفت.در مورد فیل چون فیل نسبت به ما بزرگ است حرکات او از نظر ما بسیار آرام دیده میشود.حرکت بالهای یک مگس سریعتر است یا یک عقاب بزرگ؟؟؟؟ چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این اختلاف اندازه گیری حتما ریشه در ابعاد سیستم مورد نظر به ما دارد.یقینا عدم توانیی ما در تشخیص حرکت الکترونها در اتم و همچنین ثابت انگاشتن ستارگان ریشه در همین موضوع دارد.

با توجه به مطالب فوق من فکر میکنم برای این که بتوانیم پیوندی میان فضای بزرگ کیهانی و فضای کوانتومی برقرار کنیم باید ابعاد و اندازه های دستگاه متریک خود را تغییر دهیم.چرا که ما همیشه در تمام اندازه گیری های خود تا کنون یه دستگاه انتخاب میکردم و تمام محاسبات خود را نسبت به این دستگاه اندزه گیری میکردیم و در تمام این مدت فواصل روی این دستگاه به صورت ثابت و هم اندازه درجه بندی شده بودند.دیگر دستگاه متریک ما نباید درجه بندی یکسانی داسته باشد.

باید از خود نسبیت عام کمک بگیریم چرا که در نسبیت عام جرم و انرژی باعث خمیدگی فضا میشود.اما در نسبیت درجه بندی ها تغییر نمیکند بلکه فقط خمش پیدا میکند.البته شاید من اشتباه میکنم.اما فقط شاید...نوع مطلب : فیزیک، 
برچسب ها : کوانتوم، کوانتوم چیست؟، فیزیک کوانتوم، کوانتوم ونسبیت عام، فیزیک کوانتوم ونسبیت عام، فیزیک کوانتوم ونسبیت عام چیست؟، پیوند فیزیک و نسبیت عام، پیوند فیزیک کوانتوم و نسبیت عام،

ارسال شده در تاریخ : چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390 :: توسط : vahid
درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ: vahid
منوی اصلی
موضوعات
آرشیو مطالب
مطالب اخیر
نویسندگان
پیوندها
نظرسنجی
اگر مطالب به درد شما می خورد نظر بدهید.برچسبها
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
جستجو